Волосся – жіноча прикраса

 

     «Ллються коси, як ранкові роси, в ланцюгах срібляться золотих. Що є краще за дівочі коси і троянди, сплетені у них?» – саме такими словами розпочала відриту виховну годину класний керівник гр. № 16 ДНЗ «Смілянський ЦППРК» Гречана Ольга Іванівна.

DSCN4125_500x375   DSCN4159_500x375

     В українців особливо шанобливе ставлення до дівочої коси. Дівоча коса символізує молодість, силу, життєдайність і несе в собі багаті традиції українського народу. Якщо дівчина мала довгу, товсту, охайно заплетену косу, то це означало, що вона здорова, хазяйновита і буде хорошою господинею в домі.

     З давнім ритуалом розплітанням коси нареченої, ознайомили учні навчального закладу. Цей обряд безперервно супроводжувався народними піснями, які виконували дівчата. Також учні надихнули модними ідеями, продемонстрували присутнім різноманітні зачіски з косичками.

  DSCN4152_500x375 DSCN4143_500x375

     Під час заходу продекламували вірш про дівоче волосся, який написала викладач української мови Коваленко Валентина Вікторівна.

Ніжне, красиве волосся,

Воно золотаве, як пшениці колосся.

Можливо, чорняве,

А, може, гарне руде.

Слава про нього навкруги гуде.

Дівчата волосся завжди шанували:

Плекали його та ще й пісню складали.

Господарки коси свої берегли.

Їх доглядали, як тільки могли.

Дівоче волосся, то є краса,

То і жіночність, то літня роса…

Ніжне, красиве дівоче волосся,

Воно золотаве, як пшениці колосся.

    Головною метою заходу є сприяння  відродження народних традицій, виховання в учнів почуття дівочої краси та виховання пошани до дівчини, жінки як берегині роду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *